Gospodarcza Brama Śląska

Gospodarcza Brama Śląska - Zdjecie Gospodarcza Brama Śląska - Zdjecie Gospodarcza Brama Śląska - Zdjecie Gospodarcza Brama Śląska - Zdjecie Gospodarcza Brama Śląska - Zdjecie Gospodarcza Brama Śląska - Zdjecie
Poprzedni Slajd - Zdjecie Następny Slajd - Zdjecie

Przedmiotem projektu była budowa infrastruktury technicznej mającej obsługiwać tereny inwestycyjne położone w Będzinie – Warpiu pomiędzy ulicami Zagórską i Krakowską, na obszarach niegdysiejszej eksploatacji wapieni i dolomitów – terenie, zgodnie ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Będzina oraz planem miejscowym przeznaczonym na usługi i wytwórczość (produkcję) komercyjną w formie zorganizowanej działalności inwestycyjnej.

Teren inwestycji znajduje się w dzielnicy Warpie w południowo-wschodniej części miasta przy administracyjnych granicach Będzina i Sosnowca. Obszar inwestycyjny udostępniany w wyniku realizacji projektu dla inwestorów był niegdyś miejscem wydobycia urobku skalnego. Obecnie pozostałością po tej działalności jest ukształtowanie terenu, opadającego w dwóch kierunkach – ku południu i na wschód.

Atutem położenia jest bliskość głównego układu drogowego miasta i Aglomeracji (aleja Kołłątaja, DK94), a ponadto spora powierzchnia pola inwestycyjnego, pozwalająca dobrze rozplanować zabudowę i obiekty jej towarzyszące. Obecnie między ulicami Krakowską i Zagórską (i jej dalszym biegiem w Sosnowcu – ulicą Sokolską) inwestorzy nie mają dostępu do dróg publicznych, co ogranicza rozwój tego terenu. O jego atrakcyjności świadczy fakt ulokowania się obok dużych inwestycji komercyjnych. Jest to także dobry wyznacznik i prognostyk przyszłego popytu na tereny inwestycyjne w najbliższej okolicy.

W ramach zadania wykonane zostały prace związane z budową drogi między ul. Zagórską oraz Krakowską wraz z towarzyszącym uzbrojeniem: kanalizacją sanitarną, deszczową, pompowniami, zbiornikiem retencyjnym, wodociągiem i oświetleniem. Uzyskuje się w ten sposób łącznik między tymi ulicami, komunikujący teren inwestycyjny o powierzchni 8 ha.
 


A+ A- Kontrast
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie » OK, zamykam