Program wsparcia "Rodzina 3+ górą"

Program wsparcia
Poprzedni Slajd Następny Slajd

Tworzenie przyjaznego klimatu i warunków do świadomego i odpowiedzialnego podejmowania przez rodziców dodatkowego trudu wychowawczego jest istotnym elementem polityki prorodzinnej prowadzonej przez miasto.

Program wsparcia „Rodzina 3+ górą”, który na terenie Będzina został wprowadzony w kwietniu 2014 r. jest projektem działań na rzecz rodzin wielodzietnych.
Inicjatywa ta jest elementem polityki społecznej realizowanej przez samorząd Będzina i ma na celu promocję rodzin wielodzietnych oraz działań na rzecz wzmocnienia kondycji tych rodzin, poprawę warunków ich życia, zwiększenie szans rozwojowych i życiowych dzieci i młodzieży wychowujących się w  rodzinach wielodzietnych, a także kształtowanie ich pozytywnego wizerunku.

Posiadanie karty „Rodzina 3+ górą” obniża koszty comiesięcznych rachunków wielodzietnej rodziny, jest także elementem motywującym do aktywnego spędzania wolnego czasu. Łatwiejszy dostęp do różnych form rekreacji i imprez kulturalnych zwiększy również integrację wewnątrzrodzinną i spowoduje, że cała rodzina będzie mogła spędzić wspólnie wolny czas w atrakcyjny sposób.

Instrumentami umożliwiającymi realizowanie tych celów będzie zapewnienie rodzinom wielodzietnym ulg i zniżek umożliwiających dostęp do dóbr kultury, sportu i rekreacji zarządzanych przez miejskie jednostki publiczne oraz promowanie katalogu ulg i zniżek do usług i towarów oferowanych przez podmioty niepubliczne.

W Będzinie zniżki obowiązują m.in. w takich instytucjach kulturalnych i sportowych jak: Ośrodek Kultury, Muzeum Zagłębia, Teatr Dzieci Zagłębia czy Ośrodek Sportu i Rekreacji. W ten sposób korzystanie z basenu, lodowiska, kortów, zajęć artystycznych czy spektakli teatralnych jest bardziej dostępne dla rodzin z trójką i większą liczbą dzieci.


A+ A- Kontrast
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie » OK, zamykam