MKS Będzin gra w PlusLidze

MKS Będzin gra w PlusLidze - Zdjecie MKS Będzin gra w PlusLidze - Zdjecie MKS Będzin gra w PlusLidze - Zdjecie MKS Będzin gra w PlusLidze - Zdjecie MKS Będzin gra w PlusLidze - Zdjecie MKS Będzin gra w PlusLidze - Zdjecie MKS Będzin gra w PlusLidze - Zdjecie MKS Będzin gra w PlusLidze - Zdjecie
Poprzedni Slajd Następny Slajd

26 maja 2014 roku niewątpliwie przejdzie do historii będzińskiego sportu – MKS Banimex Będzin dopuszczony został przez Radę Nadzorczą Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej do rozgrywek PlusLigi.

Radość i duma – te emocje malowały się na twarzach wszystkich miłośników siatkówki w Będzinie, w chwili ogłoszenia tej niecodziennej informacji.

Będzińska drużyna na siatkarskim parkiecie rywalizuje z polską elitą, czyli  najlepszymi drużynami m.in. z tegorocznym Mistrzem Polski – zespołem PGE Skra Bełchatów, Asseco Resovią Rzeszów, Jastrzębskim Węglem i ZAKSĄ Kędzierzyn Koźle.

W styczniu 2015 roku trenerem drużyny został Roberto Santilli. To były szkoleniowiec między innymi włoskich klubów serie A: Vibo Valentia, Maggiora Latina czy Tiscali Cagliari. Pracował również jako drugi trener Lube Banca Macerata. W latach 2007­2010 prowadził ekipę Jastrzębskiego Węgla, z którą m.in. dwukrotnie zdobył wicemistrzostwo Polski, Puchar Challenge w sezonie 2008/2009 czy Puchar Polski 2010. Ostatnio związany był zaś z byłym klubem Jakuba Jarosza – włoskim Andreoli Latina. Wcześniej pracował m.in. w Lube Banca Macerata i Iskrze Odincowo.

Będzin jest miastem, w którym siatkarskie tradycje są mocno zakorzenione. Na awans, który jest doskonałym uwieńczeniem sezonu, ciężko pracowali zarówno zawodnicy, jak i działacze oraz sympatycy klubu.

MKS Będzin to jedyny zespół z Zagłębia Dąbrowskiego, który podtrzymuje i reprezentuje tak bogate tradycje siatkówki mężczyzn naszego regionu i to na takim poziomie.
 


A+ A- Kontrast
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie » OK, zamykam