Znaczki turystyczne

Znaczki turystyczne - Zdjecie Znaczki turystyczne - Zdjecie Znaczki turystyczne - Zdjecie
Poprzedni Slajd Następny Slajd

Uroczyste przekazanie przez przedstawiciela firmy Znaczki Turystyczne Polska na ręce Prezydenta Będzina Łukasza Komoniewskiego znaczków opracowanych specjalnie dla obiektów turystycznych Będzina odbyło się  w Pałacu Mieroszewskich.

Od tego czasu obiekty Muzeum Zagłębia w Będzinie mogą pochwalić się wyjątkowymi pamiątkami, dołączyły bowiem do grona miejsc, w których dostępne są znaczki turystyczne. Pomysł promocji miejsc atrakcyjnych turystycznie, wyznaczania szlaków dla turystów oraz swego rodzaju gry dla kolekcjonerów zrodził się w Czechach i w niedługim czasie znaczek turystyczny na stałe zagościł również w takich krajach jak np.: Słowacja, Niemcy, Ukraina, Austria, Węgry, USA oraz oczywiście Polska.

Na dzień dzisiejszy istnieje w całej Europie, USA i Rosji prawie 4000 miejsc oznaczonych znaczkiem turystycznym. W Polsce mamy 240 takich obiektów. 
W tej turystycznej sieci nie mogło zabraknąć Będzina. Opracowane zostały osobne znaczki dla czterech obiektów Muzeum Zagłębia w Będzinie, tj. zamku obronnego z poł. XIV wieku, barokowo klasycystycznego Pałacu Mieroszewskich, pożydowskiego Domu Modlitwy Mizrachi oraz podziemi będzińskich. Znaczki mają atrakcyjnie wykonaną szatę graficzną – są to szczegółowe wizerunki zabytkowych obiektów wypalane na drewnianych krążkach. Miejsca wyróżnione znaczkiem są dodatkowo promowane na stronie internetowej www.znaczki-turystyczne.pl.

Znaczki obiektów Muzeum Zagłębia można kupić w kasach Pałacu Mieroszewskich i zamku. A+ A- Kontrast
Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie » OK, zamykam